4.12.12

412.


Szybka prośba
Zanim przeczytasz ten tekst poniżej - weź do ręki telefon i pomyśl że to nie jest żadna ściema. Dzięki!

Choć nie mieści się to w głowie, to ponad pół miliona dzieci w Polsce jest głodnych lub niedożywionych, a niedożywienie młodego organizmu ma ogromne konsekwencje - dzieciom i młodzieży zagrażają takie schorzenia jak np. anemia, niedowaga, częste infekcje, czy osteoporoza. Niedożywione dziecko gorzej się uczy, słabiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami, a to przekłada się na całe jego życie.
Godne Dzieciństwo to program kompleksowo wspierający dzieci i młodzież. W jego ramach PCK stwarza dzieciom szansę na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie pozwala na uniknięcie pokoleniowej biedy. Główny nacisk PCK kładzie na pomoc dzieciom w wieku od 7 do 18 lat, pochodzącym z najbiedniejszych rejonów naszego kraju, z rodzin zagrożonym wykluczeniem społecznym ze względu na brak funduszy na zaspokojenie podstawowych potrzeb, tj. jedzenie, higienę, czy edukację.
Żeby wspomóc nasz program wystarczy wysłać SMS o treści POMOC pod numer 7364 (koszt wiadomości to 3,69 zł brutto). Jeden sms to jeden pełen brzuch..

Przez 11 lat Polski Czerwony Krzyż w ramach programu Godne Dzieciństwo sfinansował ponad 6 000 000 ciepłych posiłków, przekazał ponad 120 000 wyprawek szkolnych, zorganizował kolonie i obozy dla 33 000 dzieci i podarował ponad 250 000 paczek świątecznych. Nie byłoby to możliwe bez pomocy sponsorów i darczyńców.
W 2011 r. PCK pomogło 32 275 dzieciom i młodzieży, w tym 11 493 ze środowisk zagrożonych wykluczeniem. Każde z dzieci otrzymało wyprawkę szkolną, paczki na Wielkanoc i Boże Narodzenie. Na 46 turnusach wypoczywało ponad 2 250 dzieci z całej Polski, ponadto zorganizowano 22 półkolonie dla 745 uczestników. Na pomoc socjalną oraz dożywianie Polski Czerwony Krzyż wydał łącznie 1 245 048 złotych.

5 komentarzy:

 1. Wysłałam. Miło z Twojej strony że wspierasz takie akcje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. to ja się cieszę, że ktoś inny dzięki mnie wysłał smsa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja wolałabym wpłacić pieniądze na konto, bo jak wysyłam sms na takie cele to wkurza mnie, że płacę VAT. Państwo nie jest w stanie pomóc a jeszcze ma zysk z takiego sms-a. Jakbys miała nr rachunku, to na pewno wpłacę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obiecuję że spróbuję się dowiedzieć, zaraz ich zapytam!

   Usuń
  2. Cytuję odpowiedź z PCK:
   "Pieniądze można wpłacać na konto nr 61 1160 2202 0000 0002 0358 1560 z dopiskiem „Godne Dzieciństwo”
   Natomiast jeżeli chodzi o płacenie VATu to w większości przypadków trafia do nas cała kwota - jeżeli sms wysyłany jest z telefonu na abonament to dostajemy 3,69 zł (czyli 3zł + VAT). Natomiast w wypadku smsów wysyłanych z telefonu na kartę to niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ VAT wliczony jest w cenę karty i płacony z góry przy jej zakupie."

   Usuń

Będzie mi miło przeczytać Twoją opinię! Dziękuję zarówno za krytykę jak i miłe słowa:)

Uprzedzam, K A S U J Ę komentarze z jakąkolwiek reklamą (bloga, konkursu itp). Potrafię znaleźć link do bloga w profilu bloggera.

UWAGA

Wszystkie zdjecia zamieszczone na tej stronie chronione są prawem autorskim. Przetwarzanie i publikacja w jakiejkolwiek formie bez zgody autorki jest zabronione.
Chcesz ich użyć? Zapytaj: rozneladnerzeczy@op.pl

Follow by Email